Grand Hotel Lysekil

Kungstorget • Lysekil
Detta hotell från slutet av 1800-talet ligger vid Lysekils största torg, Kungstorget, bara 150 meter från Skagerrak. Här erbjuds gratis Wi-Fi och individuellt inredda rum med en TV.

Alla rum på Grand Hotel Lysekil har ett badrum med dusch.

Grand Hotel serverar frukost varje dag. Gästerna kan koppla av och umgås med andra gäster i det trevliga sällskapsrummet. Personalen hjälper gärna till med att ordna guidade turer och andra aktiviteter.

Hotellet ligger bara 100 meter från Stadsparken, där det finns grönområden och en lekplats. Det finns flera butiker, barer och restauranger i närheten. Lysekils tågstation ligger mindre än 5 minuters promenad bort.

Tillgängliga rum på Grand Hotel Lysekil

Incheckning

Utcheckning

 

I samarbete med Grand Hotel Lysekils olika rumstyper

Fredag 25 April t.o.m Lördag 26 April - Pris inkluderar moms.

Lägenhet med 1 sovrum och kök - 45 m²
Denna luftkonditionerade lägenhet med egen ingång har ett vardagsrum, ett separat sovrum och ett badrum med duschkabin och hårtork. Du kan laga mat i köket, som har spishäll, kylskåp, köksutrustning och ugn. Lägenheten har minibar, platt-tv med kabelkanaler och trädgårdsutsikt. Som gäst erbjuds du även vin/champagne. Boendeenheten har 2 sängar.

Fler hotell i Lysekil